Artefakty

Z Xhodon
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Dla każdej Ligi istnieją 4 Artefakty. Artefakty mogą zostać zdobyte tylko przez graczy będących w obrębie danej Ligi.

Dostępne są 4 Artefakty:

Kryształ Soulea: Artefakt daje bonus do produkcji Esencji Ziołowej i Odłamków Kryształu
Kropla Hoùn: Artefakt daje bonus do produkcji Kamieni Mocy i Złota
Kamień Naela: Artefakt daje bonus do produkcji Many
Kamień Drákon: Artefakt wzmacnia atak i obronę

Przebieg

Artefakty zostają wprowadzane zawsze 1-go i 15-go każdego miesiąca o godzinie 15:33 wtedy, kiedy zaczyna się nowa runda gry. Przydział Artefaktów na Strażników "A" dzieje się w formie przypadkowej. W przypadku, gdy Strażnik "A" zostanie zgładzony przez gracza z innej, konkurencyjnej Ligi gry, dany Artefakt pojawia się u innego Strażnika "A".

Artefakt nigdy nie znajduje się w pobliżu Bohatera. Po zdobyciu następuje automatyczne przeniesienie do Głównego Pałacu.

Obrony gracza z Artefaktem może podjąć się każdy inny gracz w danej Lidze. Gracza z Artefaktem atakuje się według typowych reguł klasowych. Ataki na gracza posiadającego Artefakt mogą prowadzić wszyscy gracze. Artefakt może zostać zdobyty tylko przez gracza w obrębie poszczególnej Ligi. Możliwe jest posiadanie i obrona tylko jednego Artefaktu. Ten Artefakt znajduje się zawsze w głównym Pałacu.

1-go i 15-go dnia każdego miesiąca o godzinie 15:03, każdy Mag w gildii, który najdłużej był w posiadaniu Artefaktu otrzyma wyróżnienie od Mythosa.

Gracz który znajduje się w "okresie ochronnym dla nowych graczy" nie może zdobyć Artefaktu. Każdy gracz może w tym samym czasie posiadać tylko jeden Artefakt. Jeśli posiada się już jeden Artefakt nie ma możliwości zdobycie kolejnego w celu wymiany go na inny. Jeśli jednak jeden Strażnik "A" zostanie zaatakowany i zniszczony, Artefakt pojawi się wtedy w innym miejscu.

Wyświetlenie

W Kronikarzu w dziale „legendy” widać gdzie znajdują się aktualnie 3 Artefakty Twojej Ligi. Zobaczyć można je też, gdy znajdują się poza zbadanym przez Szalone Oko terytorium. Artefakty innych Rund Ligowych nie zostaną pokazane.

Po kliknięciu na menu Gildii widać dokładnie kto jest aktualnie w posiadaniu Artefaktu.

Jeśli zdobyło się jeden z Artefaktów jego obraz wyświetla się w pałacu.

Między innymi w Menu „Moc” znajduje się lista Mocy Artefaktu. W tej liście widać, kto i ile Artefaktów posiada i jaka gildia trzyma i broni go najdłużej.

W Felúndin box wyświetla się za każdym razem informacja na temat zdobycia Artefaktu przez jedną gildię od innej.

Skutek

Artefakty w swojej formie mają pozytywne znaczenie dla posiadacza. Jedną z nich jest procentowy wzrost produkcji surowców danego gracza i w pewnej części tez członków jego gildii. Procentowy wzrost produkcji jest w tym wypadku zależny od posiadanej przez Ligę pozycji w rankingu - czym bardziej w tyle Rankingu się znajduje tym większy jest wzrost procentowy.

Przykład

Artefakt podnosi produkcję Many o pewien stopień procentowy. W 10 pierwszych Ligach w rankingu wzrasta produkcja Many o 5%. W lidze na 11 miejscu o 5,5% na 12 o 6%. Dla wszystkich innych, do miejsca 60 podwyższa się o 0,5% aż do Ligi na miejscu 60 gdzie zostanie osiągnięty maksymalny wzrost 30%. Od miejsca 60 wzrost jest ciągły i wynosi 30%.

Każdego dnia gracz posiadający Artefakt otrzyma dodatkowo 1% do produkcji. Wzrost ten jest limitowany na 5 dni, oznacza to, że nie można dostać więcej niż 5%.

W dziale „produkcja surowców” w klamrach wyświetlony jest aktualny wzrost produkcji co Klik.

Np. jeden Artefakt daje jego właścicielowi 30% wzrostu produkcji oznacza to automatycznie, że wszyscy inni w danej gildii (bez jego właściciela) otrzymają dodatkowo 30% dzielone przez liczbę członków gildii jako wzrost produkcji surowców. Jeśli gildia ma 2 graczy jako członków to właściciel Artefaktu otrzyma 30% wzrostu produkcji drugi gracz dostanie 30% dzielone przez 2 = 15% wzrostu produkcji jako członek gildii. Przy liczbie 3 członków gildii bonus dostaną wszyscy oprócz właściciela Artefaktu który już ma 30% wzrostu, trzecia część od 30% = 10% wzrostu produkcji. Przy 4 dostaną wszyscy oprócz właściciela Artefaktu, czwarta część od 30%=7,5% wzrostu produkcji itd.

Mit

Naèla, Suèan i Hoùn to trzy święte Artefakty Pradawnych, które wieki temu były darem dla, do tej pory kompletnie nieznanego narodu, Felúndin. Pradawni trzymali chroniącą dłoń nad nimi z nadzieją, że kiedyś w swoim rozwoju staną się mądrym i równorzędnym narodem, który stanie w chwale u ich boku.

Frelùdianie niestety nie byli w stanie sprostać temu wyzwaniu. Pędzeni przez żądze do władzy, ciągłymi spiskami i intrygami zaczęli wojnę ze smokami, aby wyprzeć ich kompletnie z Xhodonu. Smoki okazały się jednak groźniejszym przeciwnikiem, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać i wojna mogła się skończyć dla Felúdin tylko jednym sposobem – kompletnym zniszczeniem całego świata.

Auio jeden z najmocniejszych Magów Felúdin i aby temu zapobiec, stworzył przejście do równoległego świata, by wszystkich uratować.

Gdy ostatni Felúdin opuścił ten świat, Artefakty Pradawnych rozpadły się w tysiące kawałków. Z czasem Strażnicy Dolin zebrali kawałki artefaktów i teraz podróżują po świecie wraz z nimi. Stali się tym samym celem śmiałków i poszukiwaczy przygód, którzy chcą znaleźć i zdobyć artefakty Pradawnych.

Felùndin czekają zaś na czas, w którym nowy ród godny roli ich spadkobierców, będzie w stanie kontynuować ich dorobek.

Plik:Kamień Naela.png
Kamień Naéla

Kamień Naela - Mana

Dawno temu istniał potężny kamień utworzony przez Pradawnych, został on nasączony attycką Magią i Maną, a jego powierzchnia iskrzyła się azurowym kolorem. W momencie, gdy magowie pradawnych wraz z Felùdinami opuścili świat Xhodon, kamień Naèla rozpadł się na tysiące kawałków.

A jednak odrobina nadziei na pojawienie się nowego rodu ludzkiego godnego miana spadkobierców Feludin, która przetrwała przez wieki, spowodowała, że okruchy Kamienia Naela zaczynają się znowu świecić i napełniać Mana. „Naprzód poszukiwacze przygód spróbujcie szczęścia w konkurach ze Strażnikami Dolin, zbierajcie odłamki i trzymajcie je pod opieką.

Plik:Kryształ Soulea.png
Kryształ Sulean

Kryształ Soulea - Esencja i Kryształ

Kryształ Sulen odzwierciedla w swoim zielonym kolorze nadzieje pradawnych, że wskrzeszony przez nich naród Felundini będzie żył w harmonii z naturalnym światem Xhodon. Nasienie niezgody między Feludin i Smokami zniweczyło tę nadzieje i doprowadziło w końcu do rozbicia kryształu. Nawet jeden odłamek jest wstanie oświetlić cały las swoja energią. Dlatego Strażnicy Dolin strzegą tego Skarbu za wszelka cenę.

Kropla Hoùn - Kamień i Złoto

Pradawni tworzą jedność z otoczeniem w którym przebywają. Kropla Hoùn pochodzi z ojczystej planety Pradawnych. Aby Kropla Hoùn nie uległa uszkodzeniu, została zabezpieczona powłoką z czystego złota. Gdy Felúdin opuszczali ten świata, Kropla rozpadła się w drobne odłamki. Odłamki błyszczące złotem szybko zainteresowały wędrujących strażników.