Bohaterowie

Z Xhodon
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Bohater - specjalna jednostka wojenna w Xhodonie, która nie może zostać uśmiercona przez wrogą armię (nawet w przypadku zupełnej porażki).

Tworzenie Bohatera

Swojego pierwszego Bohatera otrzymasz w chwili, gdy zbudujesz 1 poziom Posągu Bohatera. Dzięki jego pomocy będziesz w stanie poprowadzić swoją armię na innych graczy, atakować ich, bronić się i transportować surowce. Każda kolejna rozbudowa Posągu o 5 poziomów sprawi, że będziesz mógł powołać do życia następnego Bohatera. Im więcej Bohaterów, tym większą ilość Many trzeba poświęcić na ich wskrzeszenie. Pierwszego Bohatera otrzymujesz za darmo.

Rodzaje Bohaterów

Aby stworzenia mogły opuścić Pałac i wyruszyć do ataku, muszą być prowadzone przez Bohatera. Jeśli chcesz przetransportować surowce lub Smocze Jaja, będziesz do tego potrzebować Pegaza. W jego wypadku nie jest potrzebny wzrost poziomu rozbudowy Posągu Bohatera, zwiększa się tylko ilość Many. Pegaz nie może atakować, ale jednocześnie sam nie może być atakowany (z wyjątkiem Kryształowych Katapult) tak długo, jak przebywa poza Pałacem.

Górski Troll

Aura i smród, jaki wydziela Górski Troll, zwiększa zapał do ataku Twojej armii. Jego ryk roznosi się nad całą hordę, co motywuje ją do działań wojennych.

Elf

Rozprowadzająca się aura Elfa powoduje zwiększenie koncentracji w szeregach Twojej armii. Z tego względu jest ona o wiele bardziej czujna i efektywna w obronie, niż ma to miejsce zwykle.

Półolbrzym

Wielkość Półolbrzyma wskrzesza nadzieję w armii na osiągniecie też owej wielkości dla siebie. Tak napojeni ambicją, rzucają się na wroga ze zwiększoną energią życia.

Wojownik

Aura Wojownika powoduje szybsze bicie serca w Twojej armii, każde ze Stworzeń cieszy się już na następną walkę. Siła życia i walki wzmacnia się w każdej z jednostek i nawet w obronie podnosi się ona o nieznacznie.

Centaur

Centaur daje armii przez swój wdzięk stan kompletnego odurzenia. Nie tylko zwiększa się siła w obronie, wzrasta również siła życia.

Krasnolud

Krasnolud przez swoja dumę stwarza ogromną przewagę w ataku dla Twojej armii. W każdej jednostce wzrasta też siła życia, bowiem duma wypełnia ich serca. Tu nie czas na umieranie!

Pegaz

Bohatera transportowego nie można atakować i ostrzeliwać przez Kryształową Katapultę, kiedy stoi na wolnym polu. Jednak uwaga! Kiedy Pegaz stoi w Pałacu może zostać zaatakowany jak inne jednostki!

Doświadczenie

Dzięki walce bohater zdobywa doświadczenie. Kiedy Twój Bohater osiągnie odpowiednią ilość doświadczenia, którą zobaczysz w menu, może przejść na kolejny poziom. Zdobyte Punkty Doświadczenia możesz w menu "Status" rozdzielić między 3 statystyki Atak, Obronę, Życie swojego bohatera. Aby podnieść Bohaterowi o jeden level statystyki potrzebny jest wolny Run bądź 4 godzinną produkcje Many z głównego pałacu.

Atrybuty Bohatera

  Plik:Bohaterowie Górski Troll.gif
Górski Troll
Bohaterowie Elf.gif
Elf
Plik:Bohaterowie Półolbrzym.gif
Półolbrzym
Bohaterowie Krasnolud.gif
Krasnolud
Bohaterowie Wojownik.gif
Wojownik
Bohaterowie Centaura.gif
Centaura
Bohaterowie Pegaz.gif
Pegaz
Atak 4 0 3 2 1 0 0
Obrona 0 4 0 0 2 3 0
Życie 0 0 1 2 1 1 2

Atak

Przy każdym punkcie w ataku podwyższa się wartość bojowa prowadzonych przez Bohatera jednostek. Wzrost uzależniony jest od punktów ataku danej jednostki. Czym więcej tych punktów posiada dana jednostka, tym bardziej wzrasta procentowo jego siła. Dla stworzenia, które w ataku posiada siłę 1., procentowy wzrost siły wynosi 2% dla każdego punktu ataku Bohatera.

Obrona

Obliczanie wartości bojowej działa tak samo jak w przypadku ataku tyle tylko, że procentowy wzrost wynosi 2.5%.

Życie

Za każdy dodany punkt stworzenia znajdujące się przy bohaterze otrzymują bonus do życia. Wzrost uzależniony jest od punktów życia danej jednostki. Czym więcej punktów posiada taka jednostka, tym większy jest wzrost procentowy. Dla stworzenia posiadającego punkty życia na poziomie 1., taki wzrost wynosi 1.1%

Transfer Stworzeń do Bohatera

Kliknij na menu Bohaterowie po lewej stronie ekranu. Wyświetli Ci się strona, na której widoczni są wszyscy Twoi Bohaterowie oraz koordynaty z ich położeniem. Wybierz poprzez kliknięcie Bohatera (koniecznie musi się on znajdować w Pałacu a nie w drodze), do którego chcesz przesłać stworzenia. Automatycznie zostaniesz przeniesiony do panelu transferu Stworzeń, gdzie widoczne są 4 tabelki.

Tabelka Surowców - jedna u Bohatera i jedna w Pałacu.

Tabelka Stworzeń - jedna u Bohatera i jedna w Pałacu

Jeżeli posiadasz właściwe stworzenia i nie znajdują się one w Tajnej Grocie, wpisujesz ilość jednostek, które chcesz przydzielić Bohaterowi i klikasz na Transfer.