Rynek

Z Xhodon
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przegląd

Rynek jest miejscem, gdzie gracze mogą handlować ze sobą przedmiotami i smoczymi jajami. Na rynek wchodzi się przez klikniecie "Rynek" w pasku manu. Rynek staje się dostępny w momencie wybudowania drugiego pałacu w grze.

Zakładki na rynku

Przegląd aukcji informuje o wszystkich obecnie wystawionych ofertach na rynku. Po lewej stronie znajduje się opcja wybrania, jakie aukcje maja zostać pokazane "Przedmioty" lub "Smocze jaja". Dodatkowo istnieją opcje zawężające szukanie wybranych aukcji.

Obserwowane aukcje informuje o aukcjach, które zostały wybrane do obserwowania lub obecnie się na nie licytuje. Automatycznie do obserwowanych dodawane są własne aukcje, które są widoczne w dolnej części tabeli.

Utworzyć aukcje służy do zaoferowania własnych przedmiotów i smoczych jaj. Za pomocą przycisków w lewym panelu zmieniamy kategorie aukcji, jakie mają zostać utworzone.

Licytacja przedmiotu

Aby licytować przedmioty, kliknij aukcję w zakładce "Przegląd aukcji". Znajdziesz tam szczegóły dotyczące danej aukcji. Wpisz maksymalną stawkę i kliknij przycisk "Moja Oferta".

Możesz licytować tylko za surowiec wyznaczony w aukcji, a ograniczeniem jest ilość zasobów danego surowca w głównym pałacu. Surowce znajdujące się na bohaterach nie liczą się.

Aukcja prowadzona jest "stopniowo". Liczba w nawiasie pokazuje jaki jest minimalny wkład (stopień) aukcji. Pierwsza oferta jak i stopień kolejnego wkładu jest zależny od stawki ustalonej przez właściciela przedmiotu.

Za złożenie oferty pobierana jest opłata: 1 runę lub godzinną wartość produkcji many (wybieramy jedną z opcji). Jeśli nasza oferta zostanie przebita, opłata zostaje zwracana.

Ważne!

Ważne!

Licytacja Smoczych jaj

Smocze jaja licytujemy na tej samej zasadzie co przedmioty, istnieje jednak ograniczenie w ilości kupowania smoczych jaj w danym okresie ligowym.

Co pięć poziomów budowy drzewa życia można kupić większą ilość smoczych jaj, np na 63 poziomie tej budowli możemy kupić maksymalnie 12 smoczych jaj. Limit jest automatycznie zerowany w momencie przeliczenia lig.

Zakończenie Aukcji

Po zakończeniu aukcji przedmiot jest automatycznie przekazywany kupującemu. (jeśli kupujący nie ma wystarczająco miejsca w inwentarzu, może "wypłacić" ten przedmiot w ciągu tygodnia, po tym czasie przedmiot niewypłacony jest niszczony). Sprzedający, który jest zalogowany w momencie zakończenia aukcji może ręcznie wypłacić surowce które znajdują się w zakładce "Obserwowane aukcje" na liście "Moje aukcje", jeśli tego nie zrobi to przy następnym zalogowaniu się do gry surowce są automatycznie wypłacone go głównego pałacu.

Sprzedaż przedmiotów

Po lewej stronie wybieramy opcje Przedmioty, następnie z naszego inwentarza, który ukazał się w środkowej części strony wybieram przedmiot i dodajemy go w miejscu "oferować przedmioty" metodą "przeciągnij i upuść". Kolejnym krokiem jest wybranie surowca, który będzie walutą aukcji, niżej wpisujemy cenę wywoławczą (min.1) Na koniec podajemy czas aukcji (od 2 do 5 dni), krótki opis i klikamy "Stworzyć"

Sprzedaż smoczych jaj

W tym przypadku po lewej stronie musimy wybrać opcje Smocze jaja. Na wstępie podajemy ilość jaj, potem postępujemy tak samo jak ze sprzedażą przedmiotów.

Koszt wystawienia jaja lub przedmiotu na aukcję wynosi: 1 runę lub wartość 4 cykli produkcji many (4x klik).